Vinyasa jooga | Tallinn

Vinyasa jooga | Tallinn

Teraapiline Vinyasa jooga

On füüsiline joogatund, mis on Pireti lähenemine ja ‘kombo’ viimase kümne aasta jooksul praktiseeritud ja õpitud teadmistest manuaalteraapias, erinevates massaažitehnikates ning joogastiilides. Joogatunnis on rõhk keha liikuvuse parandamisel, lihaste tugevdamisel, koordinatsioonil ning keha-meele koostööl.

Jooga eesmärk on individuaalne lähenemine joogapoosidele ehk asana’tele (jah, isegi grupitunnis) sest inimesed on sünnipäraselt juba erinevate kehadega!

Tundi sobib nii edasjõudnule kui algajale. Iga algus võib teinekord pakkuda väljakutseid, kuid minu (Pireti) kogemus joogaõpetajana on näidanud, et imed juhtuvad juba pärast nelja joogamatil veedetud tundi. Keha muutub liikuvamaks ja jõudu tuleb juurde. Kuid kõige olulisem on siiski teekond ja usaldus kõige suhtes, mis teele satub. Pole vahet millal alustada oma teekond vaid oluline on, et alustad.

Tund sobib hästi:

*Kontoritööst tingitud pinges õlavöötmega joogatajale;
*Probleemsete randmetega joogatajale;
*“Kinnise” kehaga joogatajale;
*Joogamaastikul esimesi samme tegevale joogatajale;
*Sportlasele, muutes keha liikuvamaks ja lõdvestades pinges lihaseid;
*Toetuseks erinevatest vigastustest taastumisel.

Mida me tunnis teeme?

Tundi alustame Paranayama’ga (hingamisega), et tuua tähelepanu siia ja praegu, sellesse hetke. Liigume edasi liigeste soojendamisega, seejärel lihastoonust tõstvad joogapoosid ning venitused. Praktiseerime poose mida-ise-ka-ei-usu-et-oskan, tuues läbi selle enesekindlust ja seda jah-ma-sain-hakkama-tunnet. Tunni teises pooles Mindfulness mediatsioon ja lõpetuseks Savasana ehk lõpulõdvestus.

Esmaspäeviti 17.30-18.55 @City Yoga Stuudio (Niine 11 | 4. korrus) juhendab Piret Laasik
Neljapäeviti 17.30-18.55 @City Yoga Stuudio (Niine 11 | 4. korrus) juhendab Piret Laasik

Oled oodatud!

info & registreerimine