Yin jooga

Yin jooga | Tallinn, Kalamaja

Yin jooga on inimesele, kellel on koguaeg kiire, inimesele, kelle meel töötab täiskiirusel ja inimesele, kes soovib olla paindlikum (igas mõttes).Yin jooga erineb, oma yang-stiilis ametivendadest, pikkade passiivsete venituste ja üliaeglase tempoga. Iga venitus (ehk joogapoos või asana) liigub sügavale, süvalihastesse välja. Yin jooga tunnis hoitakse iga venitust 3-5 minutit, mis on piisavalt pikk aeg, et lihas “annaks alla” ja toimuks täielik lõdvestumine. Yin jooga venitused töötavad lihas ühenduskohtade ehk kõõlustega, liigestega ja sidekoega (kude, mis seob ja hoiab eri kudesid koos), parendades fookuses olevates kehaosades verevarustust ja kiirendades rakkude uuenemist ning aeglustades keha vananemisega seotud protsesse.

Yin jooga on sulle, kui sa:* Oled tüüpiline 21. sajandi inimene ja töötad koguaeg;

* Sul esineb ülemõtlemist ja sellega koos ärevushoogusid;

* Sul on raskusi uinumisega ja/või sügava unega, sa tunned ennast hommikul ärgates ikka väsinuna;

* Sul on väikesed lapsed ja iseenda mõtetega üksi olid sa viimati ennem esimese lapse sündi. Kipud kiiresti ärrituma laste peale ning oled viimased aastad olnud lihtsalt kurnatud kroonilisest magamatusest;

* Sa tegeled aktiivselt spordiga ja oled kuulnud, et peaks “venitama” aga nagu päris täpselt ei tea, mida teha;

* Sa oled sportlane ja tahaksid õppida kontrollima oma meelt ja juhtima oma mõtteid;

* Sa tunned, et tahaks selle mitte-veniva-keha lahti muukida ja natuke põnev on ka, et mis asi see jooga on;

* Soovid leida leebet aga toimivat lahendust kaalu langetamiseks ja ainevahetuse kiirendamiseks.

Jooga on oma asanate ja hingamistehnikatega nagu seespidine kehapesu, lahustades pingeid ja blokeeringuid, mis on silmale nähtamatud. Inimesed kogevad peale joogatundi meeleselgust ja kergemat olemist. See on kõik see nähtamatu, mida on raske sõnadega seletada aga kogetav läbi praktika.

Jooga on inimesele, kes on põnevil iseenda suhtes ja tahab teada rohkem. Jooga on inimesele, kes on valmis minema läbi ebamugavustest selleks, et jõuda rahulolu ja õnnetundeni.

Jooga, järjekindlal praktiseerimisel, on nagu merelaine, mis uhub aeglaset aga püsivalt kallast, lihvides kivisid ja voolides ranniku täpselt selliseks nagu tema tahab.

Yin jooga neljapäeviti kell 19.15-20.30 City Yoga stuudios (Niine 11 | 4. korrus)juhendab stuudio kaasasutaja ning joogaõpetaja Piret Laasik

.

info & registreerimine