Praktiseeri joogat koos minuga

3 PÕHJUST MIKS SELG VALUTAB

Lisaks praktilised harjutused ja täpsustavad selgitused videos.

 

Ebamugavus ja valutunne seljas häirib meid igapäevaste tegevuste juures ning annab endast väga kindlameelselt märku. Valu võib olla tekkinud väga erinevatel põhjustel, kuid üldjoontes ja kergematel juhtudel saab lahendusi otsida muutes igapäevaseid kehaasendeid ning vaadates üle harjumuspärased liikumisviisid.

1.  Veedame suure osa ärkveloleku ajast kehale ebaloomulikes passiivsetes (sund)asendites, kus kehal ei jää muud üle, kui järkjärgult kompenseerida rakendades tööle lihasgruppe, mille peamised funksioonid võivad olla hoopis teiste liigutuste koordineerimise juures. Näiteks: Oletame, et kollektiivis on tavaolukorras ülesanded ära jaotatud võrdselt kõigi töötajate vahel, sellisel juhul on kõigil võrdne koormus ja keegi ei nurise. Nüüd aga on üks töötaja, kes on pidevalt haiguslehel ning teised peavad hakkama ülesandeid ülevõtma ehk kompenseerima – tekib üleväsimus.

2. Treeningutel saadud vigastused ja keha mitte säästvalt tehtud harjutused pika perioodi vältel. Ka jooga harrastamine võib tekitada seljavalu, selleks on oluline jälgida kuidas teeme näiteks ettepainutust või milliseid lihasgruppe kaasame tahapainutustel. Kas lubame seljal olla ka neutraalses, talle kõige loomuomasemas asendis?

3. Vähene vastupidises suunas liikumine ning kompensatsioon asendite mitte tegemine. Ilmselt paljud meist on kogenud olukorda kus pikaajaline kumera seljaga ettepoole kummardamine (nt vastsündinu vannitamine, suvised aiatööd, kodu koristamine vms) annab tugevaid valuaistingud juba samaaegselt või isegi päevi pärast. Ehk keha on olnud ühes ekstreemses äärmuses ja nüüd sooviks kas õrnalt kompenseerivat vastupidises suunas liikumist või neutraalset asendit, et taastuda.

Regulaarne ja teadlik jooga praktiseerimine annab võimaluse õppida märkama oma keha ning aktiveerima õigeid lihasgruppe erinevate harjutuste sooritamisel. Jooga annab sulle võimaluse elada akerges ning valuvabas kehas.

Kas oled valmis asendama vanad harjumused uuetega ning elama kergemas kehas, täis elurõõmu ning valust vabana? Uuri rohkem 8-nädalalse programmi kohta, mis päriselt muudab: