MINUST

 

 

Tänaseks saan öelda, et olen kolmandiku oma elust tegelenud joogaga. Mul on olnud õnne ja kindlasti ka kübeke julgust, et olen jõudnud selleni, mis paneb silma särama ja südame põksuma, võrdlemisi varakult.

 

 

Oma kõige esimesse joogatundi sattusin seetõttu, et hakkasin endale tihtipeale esitama küsimust, kas elu ongi selline? Olin just emaks saanud ning aeg, mis peaks olema inimese elus kõige õnnelikum, tundus justkui halli pilve sees elamisena. Aga nagu elus ikka, siis nii kaua kui on küsimusi, leiduvad ka vastused. Õige pea ja täiesti “juhuslikult” kutsus sõbranna sõbranna mind kaasa Krija Hatha joogatundi. Võin öelda, et see oli minu elu esimene valgustav kogemus – mäletan, kuidas õpetaja lausutud sõnad ja mõtted tundusid kui read juba loetud raamatust, mis olid tuttavad, aga unustatud.

 

 

Sealt jätkasin jooga praktiseerimist, kuid liikusin edasi (või siis tagasi) Vinyasa ja Ashtanga joogastiilide juurde, tänu millele hakkasin mõistma ning kogema, kuidas kõik meie elus on peegeldus. Kui mul on jõudu ja tasakaalu joogamatil, siis on seda ka “päris elus”, kui olen paindlik, olen seda ka igapäevaseid otsuseid tehes.

Enne kui minust sai joogaõpetaja, läbisin kaheaastase massaaži- ja pärimusmeditsiiniõppe. Aastatel 2011-2016 olin tegev loodusterapeut ja massaažipraktik. Olen siiani tugevalt massaažiusku, kuid nägin, et sellest üksi on vähe. Et inimest aidata, on väga oluline ka regulaarne iseseisev liikumine. Ja nii muutuski jooga minu jaoks aina täiuslikumaks süsteemiks, andes selgelt lisaks kehalisele tunnetusele ka oskuseid igapäevaseks eneseteostuseks ning eluks endaks.

Aastal 2014 läbisin Brasiilias 200-tunnise Vinyasa joogaõpetaja koolituse David Lee Lurey ja Mirjam Wagneri tugeva käe all. Sealt alates on kõik läinud väga loomulikku rada pidi. 2015. aasta septembris avasime koos joogaõpetajate Kaidi Lauri ning Avely Ahtmaga City Yoga stuudio Tallinnas, Niine 11 majas, kus olen sellest ajast alates õpetanud regulaarseid Vinyasa jooga tunde, korraldanud erinevaid kursuseid ja nädalavahetuste retriite, et näidata inimestele, kuidas iseenda eest hoolitseda. Lisaks olen end täiendanud Yin jooga, rasedate jooga ning Mindfulness meditatsiooni radadel. Minu suureks kireks on aga jäänud funktsionaalne anatoomia, keha-meele seosed, ehk närvisüsteem, ning individuaalne lähenemine igale inimesele.


Aastaks 2020 on mul 1200+ juhendatud joogatunni kogemust sh avatud grupitunnid, individuaal tunnid, kui ka jooga nädalavahetuse retriidid ning jooga reisid Bali saarele.

Olen vallutanud Euroopa kõrgeima mäetipu Mount Blanc (4809m) ning ööbinud telgiga lumel ja jääl ning kogenud elu väga vahetult, olles loodusest 100% sõltuv ning sõna otses mõttes üks pisike täpike mäeharjal.

Lisaks olen olnud tegev ka ettevõtluses ning olnud kaasasutaja (2013-2018) kohalikust toorainest valmistatud looduskosmeetika brändile SÕSAR, mis tänaseks on muutnud oma vormi ning tegeleb tervisliku eluviisi edendamisega.

Päikesemärgilt olen lõvi, kelle tõusumärk on kaaludes ning kuu asub skorpionis ehk aus ja teinekord liigagi otsekohene. Samas kahtlev ja küsimusi esitav, püüdes hetke olukorras alati tasakaalu ning harmooniat leida.

SOOVITUSED