Skip to main content

Tänapäeval üsnagi populaarsed joogaharjutused on pärit Indiast, kus need on kasutusel olnud juba tuhandeid aastaid. Joogat tuntakse kui leebet, väheste mõjudega meetodit painduvuse ja kehalise vormi parandamiseks ning meeldivaks lõõgastumiseks. Siiski ei ole inimesed sageli kindlad, kas jooga on midagi sellist, mis võiks neile sobida. Käesolevas blogipostituses vaatlemegi lähemalt seda, kes võiks joogat harrastada ning millist kasu sellest saada.

Esimese asjana tuleb ära märkida, et jooga sobib kõigile, hoolimata nende vanusest, vormist või varasemast taustast. Joogapraktikat saab sobitada vastavalt individuaalsetele vajadustele ja eelistustele ning seetõttu on jooga oma olemuselt paindlik ja hõlpsalt omandatav. Joogamaailm pakub alati midagi uut avastamiseks nii värskelt alustanule kui ka juba kogenud praktikule.  

Üks parimaid asju, mida jooga pakub on suurem painduvus. Sellest on palju kasu eriti neile, kelle tööpäevades on palju istumist, sundasendeid ja -liigutusi. Parem painduvus aitab hoida rühti, vähendab vigastuste ohtu ning suurendab üldist liikuvust ja sirutuvust.

Lisaks painduvusele aitab jooga tugevdada keha, eriti selle keskosa, käsivarsi ning jalgu. Seega on see kindlasti teretulnud neile, kes soovivad olla paremas toonuses ja tugevamate lihastega. Samuti on tugevus abiks parema tasakaaluvõime ja üldise kehalise stabiilsuse saavutamisel.

Järgmine hea asi jooga juures on see, et jooga aitab leevendada stressi. Jooga rõhuasetus on seatud meele ja keha ühendatusele ning hingamis- ja meditatsiooniharjutuste abil suurendatakse lõõgastunud olekut ja rahutunnet. Kõige märgatavamat kasu võivad sellest saada just need inimesed, kelle igapäevaelu pakub hulgaliselt pingeid ja hoiab ülal tugevat ärevuse fooni.

Samuti on joogatunnis käimine lihtsalt tore viis, kuidas kohtuda teiste inimestega ning kogeda kuuluvustunnet. Paljud joogaõpetajad loovad teadlikult toetava ja kaasava keskkonna, kus inimesed saavad koos harjutada ning üksteiselt ja üksteise toel õppida.

Kokkuvõtteks võib öelda, et jooga on mitmekülgne ja piisavalt lihtne harjutuste süsteem, millest on kasu eri vanustes ja erineva taustaga inimestele. Ükskõik, kas soovid olla senisest painduvam, treenida jõudu, vähendada stressi või lihtsalt meeldivate inimeste keskel viibida – joogatunnist leiab seda kõike. Seega, miks mitte proovida ja vaadata, millised positiivsed üllatused sind